Аналой дерев'яний: основні види та особливості

Аналой дерев'яний є обов'язковим елементом церковної атрибутики. Слово "аналой" з грецької мови перекладається як "підставка для книг або ікон". Він являє собою високий чотирикутний столик із похилим верхом. Використовують його під час богослужінь у церквах та храмах. Він відіграє роль кафедри або пюпітру для читання книг стоячи.

Розташовують аналої перед іконостасами, навпроти кожного вівтаря у храмі – на ньому розташовується ікона із зображенням святих. Також на аналої кладуть Євангеліє та ікону – це є невід'ємним атрибутом таїнства миропомазання. Особливого значення набуває аналой і під час сповіді – на нього кладуть хрест та Євангеліє.

Розрізняють кілька видів аналоїв, які мають свої особливості та переваги. Тож розглянемо основні види аналоїв.

1. Розкладний, або складаний. Такі аналої є дуже простими та зручними у використанні, а завдяки їхній компактності та можливості складатися вони є практичними: їх без проблем можна переносити у будь-яке місце в храмі. Конструкція складаного аналою надзвичайно проста – це високий невеликий столик на ніжках.

2. Аналой для кліросу має форму багатостороннього стовпа. Він відмінно підходить для книг. Зазвичай аналої такого типу доповнюють поличками для книг. Поличок може бути 2 або 3.

3. Аналой на фігурній ніжці має дуже красивий вигляд, адже ніжку зазвичай оздоблюють ручною різьбою та іншими декоративними елементами. Верхня частина аналоя (кришка) відкривається.

4. Аналой у вигляді тумби являє собою масивну конструкцію, яку прикрашають різьбленням ручної роботи. Ці аналої зазвичай прикрашають позолотою, декоративними елементами. Їх роблять ошатними та урочистими. Такий аналой призначений для святкових ікон на великі релігійні свята. Розташовують аналої цього типу навпроти Царських Воріт перед іконостасом.

Варто відзначити, що за матеріалом виготовлення, формою та оздобленням аналої також відрізняються. Зокрема, матеріалом може бути дерево або метал (лиття). За формою – бічні, центральні, прямі. Якщо ж говорити про оздоблення, то тут фантазія виробників не має меж – основи для аналоїв можуть мати вигляд колон, бути суцільними або ж на ніжці. Елементи оздоблення – оксамитова обшивка, лиття, чеканка, різьблення, покриття нітрид титаном під золото, металеві декоративні елементи, оракал та інші варіанти.

Компанія "Фавор" пропонує Вам великий асортимент церковної атрибутики. Ми здійснюємо виготовлення за Вашими замовленнями та побажаннями. Зокрема, у нас Ви можете замовити аналой недорого будь-якого типу. У нас найнижчі ціни та висока якість товарів! Оформити своє замовлення Ви можете, звернувшись за контактними номерами телефонів або залишивши заявку на нашому сайті.